״החלום הוא צייר גדול״: הצגת ילדים מסובסדת ביפעת

פרסומים מהמועצה • 15/1/2019 כניסות

יש לנו הצעה שתתקשו לסרב לה: "החלום הוא צייר גדול"

מאת נעה דר, המוצג בעברית ובערבית ומשלב שירה, תיאטרון ומחול

רביעי, 6.2.2019, 17:30 | אולם המופעים יפעת,  מחיר מסובסד: 20 ₪
בימוי וכוריאוגרפיה נעה דר   

בביצוע השחקנית טל אידיסיס והרקדנים יענקל'ה פילצר, טל נוף, עדי שמשי ונעם אילן.
המופע הדו-לשוני מבוסס על שיריה של לאה גולדברג, כשבפס הקול בערבית שרה ומשחקת אמל מורקוס ובעברית - טל אידיסיס. 
המופע מוצע לתושבים הערבים והיהודים במחיר מסובסד הודות לתמיכת מפעל הפיס. מתאים לילדים וילדות מגיל 4 עד 9.
נעה דר, מהכוראוגרפיות הבולטות בישראל שזכתה בפרסים רבים - יצרה את 'החלום הוא צייר גדול', מופע מחול, תאטרון ושירה לילדים עם שיריה הנפלאים של לאה גולדברג המוצגים כאן באופן חדש, מרענן ומפתיע.
בעקבות התגובות הנלהבות שעורר המופע מאז שנוצר ב 2004, תרגמנו את המופע לערבית והפכנו אותו לדו-לשוני, כך שילדים דוברי ערבית וילדים דוברי עברית יוכלו ליהנות יחד מחוויה אמנותית משותפת.
את המופע מוביל הילד ג'אד\ גד שנשאר לבדו בבית ויוצר בדמיונו עולם עשיר וצבעוני שכולל את היצורים המשונים שמצייר "האדון חלום", את "דודה לאה" שמתחפשת לצפרדע, את ניצחונו על "הילד הרע" שנכנס אליו בלי שום אזהרה, את מסעו בעולם בעזרת "כובע הקסמים" ועוד. הקסמים הרבים נשלפים מכובעה מלא ההפתעות של המשוררת ונוצרים מחדש על הבמה בתנועה ומוסיקה אנרגטיות ומלאות הומור ותלבושות רבות דמיון.
מהביקורות:

"מופע מחול אינטיליגנטי, אלגנטי ומרגש, שנשאר עם הצופים זמן רב אחרי הצפייה בו. המופע מחיה את השירים היפים של גולדברג והופך אותם נגישים וזמינים, גם לקהל הילדים. "החלום" הוא מסוג המופעים הנדירים שהורים ייהנו מאוד להתלוות אל ילדיהם. רמת ההופעה היא כשל מחול למבוגרים, רקדני הלהקה מקצועיים, וכזאת גם ההלחנה והמוסיקה המורכבת הערבה לאוזן. כדאי לקחת את הילדים. הם ייהנו ואפילו יוקסמו"

רותה קופפר, "הארץ"