אז מה התחדש החודש בבני המושבים?

תנועת המושבים • 2/9/2018 כניסות

 

סיכום מפעלי הקיץ 2018

 

מפעלי הקיץ של בני המושבים הגיעו לסיומם, וזה הזמן המתאים לסכם ולהגיד תודה מקרב לב לחניכים, למדריכים, לפעילים, לגרעינרים, לצוות הבוגר ולכל מי שלקח חלק בטיולים, מסעות וסמינרים ותרם להצלחתם.

 

מחנות ד-ו מחוזיים

מסע פלמ"ח

מסע בעקבות לוחמים לשלום

סמינרי ט'

סמינר מד"מים

סמינר מש"צים

כיף פעילים

 

כל סיום הוא התחלה חדשה, נקבל בברכה את חברי גרעין עודד ודרור 2018-2019 המתחילים את דרכם החדשה בשנת השירות.

 
 
מוזמנים להתעדכן גם כאן  >>  בפייסבוק  ו באתר
 
 

 

סמינרי ט' - 2018

 

 

אם תשאלו חניכי תנועת בני המושבים לדורותיהם מהם החוויות המשמעותיות שעברו בתנועה, הם סביר להניח יציינו את סמינרי ט' בתור אחת החוויות המכוננות שעברו כחניכים.

 

 

אז מה זה בעצם סמינרי ט'?

 
 
 

 

מסע בעקבות לוחמים לשלום

 

ב-30.7 יצא המסע לדרך- המ"פ והסמ"פ של פלוגות- דן, סער, עוז, גולני, ירדן, חרמון ושניר קלטו כ-1200 חניכים ומדריכים מ-27 מועצות, בחניון קופות החרמון ועלו יחד לרכבל.

 

וזו הייתה רק ההתחלה של המסע... 

 
 

 

 

 

סמינרי מד"מים ומש"צים

 

השנה יצאו כ1200 מדריכים ופעילים לסמינרי ההדרכה המתקדמים של התנועה. המדריכים שיצאו לסמינרים השונים בחרו להמשיך ללמוד, להתקדם, להתמקצע, להרחיב אופקים, להתפתח ולהשפיע על פעילות התנועה בקינים בהם מדריכים. 

 

המדריכים והפעילים המשיכו להתגבש כשכבות תנועתיות, עברו תכנים חינוכיים ועסקו בשאלות בתחום ההדרכה של חניכים, של מדריכים צעירים ובתפקיד החשוב של הפעילים בעיצוב התנועה במסגרת המושבית, המועצתית והארצית. 

 

רוצים/ות לקרוא עוד? היכנסו לקישור

 

 

 
 
מחנות ד-ו מחוזיים
 

באמצע חודש יולי יצאו חניכי שכבות ד-ו למחנות הקיץ המחוזיים. מחנה הקיץ הוא שיא הפעילות הישובית בתנועה ומסכמת את החוייה הקבוצתית בין חברי הקבוצה, בין חברי הקבוצה והמדריכים שלהם והתהליכים הישוביים שהתרחשו במהלך השנה.

 

השנה לקחו חלק כ- 4000 חניכים ומדריכים במחנות השונים! 

 

רוצים/ות לדעת מה היה שם? היכנסו ללינק המצורף

 

 

 
 
 
יום השיבוצים וסמינר הכוון של הגרעין הנכנס
 

ב19.8 התקיים יום השיבוצים של הגרעין הארצי לשנת 2018-2019.

אחרי שעות מותחות בלילות הלבנים שהתקיימו בקומונות ובהמתנה למשחק השיבוצים, גילו בצורה יצירתית ומפתיעה חניכי שנת השירות את הקומונות והמועצות בהן הם הולכים להתנדב בשנת השירות שלהם. הגרעינרים החדשים המשיכו את היום בסמינר הכוון שהתקיים במהלך השבוע בהם התעסקו בתפיסות תפקיד, גישות חינוכיות והעמקה בשורשי היניקה של התנועה. 

 

בקישור כמה ממילותיו של חיים חדד, רכז שנת השירות

 

הכתבה המלאה >>>

 

 

 


 
מסע פלמח 2018 - מסב לבנו
 
בשנת 2018 זכה שחר יפה, נכד לסבא יאיר ששחרר את מצודת בריה, להגיע לשם בתור מנהל המסע ולשחרר אותה יחד עם 1500 חניכים נלהבים וחדורי מטרה בעוצמה אדירה.
 
שחר מזכיר לנו כי למרות כל מה שאומרים על הנוער של היום, הנוער במסע בוחר להנציח, ללמוד, לטייל ולהשתתף במסע עם סיפור מסגרת פל"מחי ומיוחד.
 
לסיפור המלא - לחצו על הלינק
 

 

 

 

יום פתיחת שנה של מדבים במחוזות – במהלך היום יחשפו לתוכניות חדשות בתנועה, יקבלו תכנים וכלים לפתיחת שנה וסדנאות מקצועיות בתחום ההדרכה והקהילה. בנוסף כל משתתף יקבל סט פלקטים לתליה ביישוב.

 

האתר החדש שלנו- בקרוב עולה לאוויר!!!

 

על הדרך - סמינר נודד למדבים שיעסוק בזהות, תרבות וקהילה, ויעמיק את ההכרות עם תכנית ההדרכה החדשה, 14-17/11 (מהרו - מספר המקומות מוגבל).

 

ערב מדבים ביוסי יפה - ערב מושקע ומהנה- צריך להגיע למפעל במלואו או ליום עבודה שלם עם המועצה.